Pas 5.11 Operator Coyote

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

79,00 zł

 

Pas Operator firmy 5.11 to zaawansowana konstrukcja najwyższej jakości. Jest przeznaczony do noszenia w spodniach.
- pas może służyć jako awaryjna uprząż
- jako normalnego pasa do spodni,
- jako nośnik wyposażenia służbowego


Pas Operator firmy 5.11 to zaawansowana konstrukcja najwyższej jakości. Jest przeznaczony do noszenia w spodniach jako montaż dla ciężkiego wyposażenia specjalistycznego, z jakiego zazwyczaj korzystają służby porządkowe lub te działające w ukryciu.

Sprawdzi się także jako normalny pas do spodni w trakcie zwykłego, codziennego użytkowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji nie zwija się i nie odkształca, jak produkty innych firm o podobnym przeznaczeniu. Takie parametry zapewnia specjalne, wewnętrzne wzmocnienie nylonem Permastiff.

Pas uszyto z podwójnej warstwy nylonu. Klamra, wykonana ze stali, wytrzymuje statyczne obciążenie do 2721 kg (6000lb). Dzięki temu pas może służyć jako awaryjna uprząż, wykorzystywana w sytuacjach ekstremalnych. Należy jednak pamiętać, żeby korzystać z pasa 5.11 tylko wtedy, kiedy nie posiadamy normalnego wyposażenia wspinaczkowego, czy ratunkowego. Pasy 5.11 nie są fabrycznie przeznaczone do wspinaczki i asekuracji.

Pasa 5.11 można używać:
- jako normalnego pasa do spodni,
- jako nośnik wyposażenia służbowego,
- jako zwykły pas oporządzeniowy do noszenia na zewnątrz munduru lub kombinezonu.
W przypadku używania pasów jako nośnika oporządzenia należy pamiętać, że podczas obciążenia klamry liną pas przesunie się do góry

Na pasie naszyto taśmę velcro (rzep), która dodatkowo zabezpiecza końcówkę wychodzącą z klamry.

Oprócz normalnego użytkowania pas taktyczny 5.11 można traktować jako awaryjno - ratowniczy (rescue belt), dlatego może służyć do:
- transportu na płozach śmigłowca,
- transportu na pojeździe samochodowym,
- improwizowanych zjazdów na linach,
- improwizowanej ewakuacji,
- wszelkich przepraw linowych czy trawersów na wysokościach.

UWAGA! Pasy należy traktować i dbać o nie podobnie jak o uprząż wspinaczkową czy spadochronową, i chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi! Należy zaprzestać z używania pasów, jeśli pojawią się widoczne przetarcia czy uszkodzenia szwów lub jeżeli miały kontakt z chemikaliami albo wtedy, gdy zostały użyte podczas ciężkiego odpadnięcia. Żywotność skraca się także podczas niekorzystnego działania promieni UV i niekorzystnych warunków klimatycznych, np. częstego moczenia. Baczną uwagę należy także zwrócić na klamrę i okresowo sprawdzać, czy nie ma ma niej śladów zniszczeń lub zużycia.

Użycie pasa 5.11 jako zwykłej uprzęży bez odpowiedniego doświadczenia może doprowadzić do utarty zdrowia, kalectwa, a nawet śmierci. Za wypadki i nieodpowiednie użycie pasa 5.11 producent i dystrybutor nie odpowiada.Przeznaczenie
5. 11 to synonim wygody, zarówno podczas służby, jak i w cywilu. Firma wyznaje filozofię „24-7”, co oznacza, że dostarcza ubrania, które są zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały wszystkie wymagania podczas pełnienia służby, w trakcie podróży, podczas akcji, codziennie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. 5.11 tworząc nowe produkty opiera się przede wszystkim na opinii przyszłych użytkowników. Wszystkie produkty 5.11 powstają we współpracy z ludźmi, dla których obrona porządku publicznego
i profesjonalne szkolenia taktyczne to codzienność.


Rekomendacja
Odzież i wyposażenie marki 5.11 są oficjalnie rekomendowane przez amerykańską organizację NTOA (NATIONAL TACTICAL OFFICERS ASSOCIATION) – skupiającą szkoleniowców sił specjalnych wojska i policji w USA. Dziś oferta 5.11 dostępna jest dla wszystkich tych, którzy potrafią docenić jakość i wygodę sprzętu oferowanego dotychczas zamkniętemu kręgowi pracowników służb mundurowych.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pas 5.11 Operator Coyote

Pas 5.11 Operator Coyote

30 innych produktów w tej samej kategorii: