HAN08494

Pas 5.11 Trainer Coyote r.S

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy produkt


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

79,00 zł

79,00 zł za szt.

Pas 5.11 Trainer jest przeznaczony do noszenia w spodniach jako montaż dla ciężkiego wyposażenia specjalistycznego w jakie zazwyczaj są wyposażone służby porządkowe lub te działające w ukryciu.
- może służyć jako awaryjna uprząż 
- jako normalny pas do spodni
- jako nośnik wyposażenia służbowego

 

Pas Trainer firmy 5.11 to zaawansowana konstrukcja najwyższej jakości. Pas ten jest przeznaczony do noszenia w spodniach jako montaż dla ciężkiego wyposażenia specjalistycznego w jakie zazwyczaj są wyposażone służby porządkowe lub te działające w ukryciu. Pas ten jednak sprawdzi się także jako normalny pas do spodni w trakcie normalnego codziennego użytkowania. Dzięki swojej konstrukcji pas ten nie zwija się i nie odkształca jak produkty innych firm o podobnym przeznaczeniu. Wszystko to dzięki zastosowaniu wewnątrz specjalnego wzmocnienia nylonem Permastiff. Pas został uszyty z podwójnej warstwy nylonu. Klamra wykonana ze stali ma wytrzymałość statycznego obciążenia do 2721 kg (6000lb). Dzięki temu cały pas może służyć jako awaryjna uprząż wykorzystywana podczas sytuacji ekstremalnych. Należy jednak pamiętać, żeby korzystać z pasa 5.11 tylko w tych sytuacjach, kiedy nie posiadamy normalnego wyposażenia wspinaczkowego czy ratunkowego. Pasy 5.11 nie są fabrycznie przeznaczone do wspinaczki i asekuracji.

Pas 5.11 może być użytkowany:
- jako normalny pas do spodni
- jako nośnik wyposażenia służbowego
- jako zwykły pas oporządzeniowy do noszenia na zewnątrz munduru lub kombinezonu.
W przypadku używania pasów jako nośnika oporządzenia należy pamiętać, że podczas obciążenia klamry liną pas podsunie się ku górze naszego ciała. 

Na pasie znajduje się naszyta taśma velcro (rzep), która dodatkowo zabezpiecza końcówkę wychodzącą z klamry.
Oprócz normalnego użytkowania pas taktyczny 5.11 można traktować jako awaryjno - ratowniczy (rescue belt), dlatego może służyć do:

- transportu na płozach śmigłowca
- transportu na pojeździe samochodowym
- improwizowanych zjazdów na linach
- improwizowanej ewakuacji
- wszelkich przepraw linowych czy trawersów na wysokościach


UWAGA! Pasy należy traktować i dbać o nie podobnie jak o uprząż wspinaczkową czy spadochronową i chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi!
Należy zaprzestać z używania pasów jeśli pojawią się widoczne przetarcia czy uszkodzenia szwów lub gdy miały kontakt z chemikaliami albo wtedy, gdy zostały użyte podczas ciężkiego odpadnięcia. Żywotność skraca się także podczas niekorzystnego działania promieni UV i warunków klimatycznych, np. częstego moczenia. Baczną uwagę należy także zwrócić na klamrę i okresowo sprawdzać, czy nie ma ma niej śladów zniszczeń lub zużycia.


Użycie pasa 5.11 jako zwykłej uprzęży bez odpowiedniego doświadczenia może doprowadzić do utarty zdrowia, kalectwa, a nawet śmierci.
Za wypadki i nieodpowiednie użycie pasa 5.11 producent i dystrybutor nie odpowiada.


Przeznaczenie
5. 11 to synonim wygody, zarówno podczas służby, jak i w cywilu. Firma wyznaje filozofię „24-7”, co oznacza, że dostarcza ubrania, które są zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały wszystkie wymagania podczas pełnienia służby, w trakcie podróży, podczas akcji, codziennie przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. 5.11 tworząc nowe produkty opiera się przede wszystkim na opinii przyszłych użytkowników. Wszystkie produkty 5.11 powstają we współpracy z ludźmi, dla których obrona porządku publicznego
i profesjonalne szkolenia taktyczne to codzienność.


Rekomendacja
Odzież i wyposażenie marki 5.11 są oficjalnie rekomendowane przez amerykańską organizację NTOA (NATIONAL TACTICAL OFFICERS ASSOCIATION) – skupiającą szkoleniowców sił specjalnych wojska i policji w USA. Dziś oferta 5.11 dostępna jest dla wszystkich tych, którzy potrafią docenić jakość i wygodę sprzętu oferowanego dotychczas zamkniętemu kręgowi pracowników służb mundurowych.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pas 5.11 Trainer Coyote r.S

Pas 5.11 Trainer Coyote r.S

30 innych produktów w tej samej kategorii: